Marseille – Oran
Trajekty do Alžírsko
Marseille – Oran
Trajekty do Alžírsko
Marseille Oran trajekt v současné době nevyplouvá. Marseille Oran se může v jednotlivých sezónách lišit v délce trvání a frekvenci plavby. Podívejte se na náš vyhledávač alternativních tras a porovnejte ceny, časy a jízdní řády.
Více tras než kdokoli jiný.
Porovnejte ceny, časy a trasy na jednom místě.
Změňte plány snadno pomocí flexi jízdenek.
Rezervujte si elektronické jízdenky a spravujte své výlety v aplikaci.
Živé sledování lodí a aktualizace v reálném čase.
Nejlépe hodnocená zákaznická podpora, kdykoli ji potřebujete.
Marseille je přístavní město na pobřeží Středozemního moře na jihu Francie. Je to druhé největší město a největší obchodní přístav Francie. Od starého přístavu až po část Reformes Quarter se táhne hlavní dopravní tepna města. U vchodu do starého přístavu jsou dvě velké pevnosti, Fort Saint Nicolas na jihu a Fort Saint Jean na severu. Frioulské souostroví je skupina 4 ostrovů ve Středozemním moři, u francouzského pobřeží. Na jednom z ostrovů je pevnost Chateau d'If, která se proslavila románem Alexandra Dumase Hrabě Monte Cristo. Centrum má množství uliček, přičemž nejpozoruhodnějšími jsou Rue St Ferreol, Cours Julien v blízkosti konzervatoře, Cours Honore-d'Estienne-d'Orves (mimo starého přístavu) a oblast kolem Hotel de Ville.
Linky z Marseille provozují čtyři trajektové společnosti, které nabízejí linkovou dopravu na Korsiku, Sardinii, do Alžírska a Tuniska. K dispozici jsou čtyři samostatné terminály a všechny jsou na jihu - "Gares Maritimes Sud". Národní terminály 1 a 2 slouží těm, kteří cestují na Korsiku a Sardinii, zatímco mezinárodní terminály 3 a 4 slouží cestujícím do Alžírska a Tuniska.
Oran je město na severozápadě Alžírska, které se nachází na pobřeží Středozemního moře.
Oran byl založen v 10. století maurskými obchodníky z Andalusie, ale byl zajat Španěly pod kontrolou kardinála Cisneros v roce 1509. Španělská suverenita trvala až do 1708, kdy bylo město dobyto Turky. Španělsko získalo město zpět v roce 1732. Nicméně, jeho význam jako obchodního přístavu prudce klesl, a král Karel IV. prodal ho Turkům.
Nadvláda Osmanské říše nad městem pokračovala až do 1831, kdy byl Oran dobyt Francouzi. Před alžírskou válkou za nezávislost, Oran měl nejvyšší procento evropské populace, než jakékoliv jiné město v severní Africe. Tak, po skončení války a úbytku Evropanů a Židů do Francie, Oran ztratil asi polovinu svých obyvatel.
Dnes Oran je významným přístavem a obchodním centrem, a má univerzitu.